۱۳۸۹ مرداد ۳۱, یکشنبه

تصاویر تعدادی از جانباختگان یورش سوم شهریور متفقین به ایران

دریادار غلامعلی بایندر فرمانده نیروی دریایی جنوب که تا آخرین لحظه مقاومت کرد تا جایی که نیرو های انگلیسی ناو وی را به توپ بستند و به افتخار شهادت نائل شد.

ناوبان یکم کهنوئی

ناوبان ابراهیم هریسچی

دو تن از رادمردان و ایران پرستان شجاع و فداکار نیروی دریایی جنوب که در آن یورش نابکارانه ۳ شهریورماه آنقدر جنگیدند تا به افتخار بزرگ شهادت نائل شدند.

ناو سروران یداله بایندر

ایرانپرست آگاه دلی که در یورش ناجوانمردانه سوم شهریور به نیروی دریایی شمال در راه دفاع از آبهای مازندران به شهادت رسید.(تارنما:بازی کامپیوتری به سبک استراتژیک نیز حول شخصیت سروران بایندر و نیروهای ایرانی به نام نجات بندر ساخته شده است)

ناخدا سوم حسن میلانیان

سرباز شجاع و روشندل نیروی دریایی جنوب که تا آخرین لحظه مقاومت کرد و سرانجام نیز دشمنان ایران وی را با ناو جنگی اش بزیر امواج اروندرود فرستادند.

ناخدا سوم نصراله نقدی

مرد پولادین اراده و سرباز جانباز سازمان جوان نیروی دریایی جنوب،در آن هنگامه جنگ و زندگی آخرین سخنش بود...زنده باد ایران

همچنین تصاویر 13 تن از جانباختگان یورش ارتش سرخ شوروی به مرزهای شمالی ایران(تالش و آذربایجان) را در قالب یک فایل پی دی اف از اینجا مشاهده و دریافت کنید. وظیفه ماست که یاد و خاطره جانباختگان راه میهن را زنده و گرامی بداریم.

*تصاویر(به غیر از تصویر دریادار بایندر) اسکن شده از نشریه ضد استعمار(حاکمیت ملت) چاپ سال ۱۳۷۷ شماره ۶ ،ارگان داخلی حزب پان ایرانیست

پاینده ایران


تصاویر بزرگداشت دریادار بایندر توسط پان ایرانیست ها در خرمشهر

سرور محسن پزشکپور به همراه تعدادی از فرماندهان نیروی دریایی

احترام پان ایرانیستی به مزار دریادار بایندر

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر