۱۳۹۰ آذر ۲۰, یکشنبه

ویزه نامه صوتی سالروز رهایی آذربایجان و روز گریز اهریمن


کابینه پیشه وری زیر عکس استالین رهبر شوروی!

هم میهن

پس ازوقایع دردناک شهریور 1320 ارتش سرخ شوروی به رهبری استالین کمونیست ناجوانمرانه پای تجاوز به خاک پاک بخش وسیعی از آذربایجان و برخی نواحی همجوارگذارد। پس از این تجاوز ناجوانمردانه در شرایطی که ارتش ایران در محاصره کامل نیروهای متفقین بود،عوامل این سرکارگر سابق وقسی القلب (استالین) با خدعه و نیرنگ تولید حزب دموکرات! به سر سپرده گی یک خود فروش مغزی و وطن فروش عقده ای به نام پیشه وری تلاش کردند که با ملی نشان دادن این اشغال بیشرمانه، آذربایجان استوار را به اردوگاه دیکتاتوری کمونیستها پیشکش نمایند!

بدین ترتیب مردم مظلوم ولی قهرمان آذربایجان به پا خاستند و ضمن مقاومت در مقابل قوای اشغالگر در مقابل خصم جانانه ایستادند، بطوریکه پادشاه وقت ایران محمد رضا شاه پهلوی با پشتیوانه مردم آذربایجان وبه نماینده گی از طرف همه میهن دوستان به فرستاده گان استالین پیغام دادند،«حتی اگردستانم را قطع کنید سند جدایی آذربایجان را امضاء نخواهم کرد!»

از اینروی با مقاومت مردم دلاور آذربایجان در مقابل قوای اشغالگر و مزدوران حزب دموکرات و اقدامات ارتش ایران نظیر انفجار پل رودخانه زنجان جهت جلو گیری از یورش متجاوزین به قزوین و تهران! و در نهایت توافقنامه نخست وزیر وقت قوام السلطنه جهت خروج ارتش سرخ متجاوز، راه نجات آذربایجان بازشد. سر انجام در 21 آذر 1325 ارتش شاهنشاهی ایران دلاورانه وارد تبریز شده و به یاری اهالی آذربایجان، خیانتکاران به ملت را پس از یک نبرد میهن پرستانه و سهمگین بازداشت نمود و سرزمین پر مهر آذربایجان و مردم به اسارت گرفته آن سامان رااز تجاوز بیگانگان و وطن فروشان نجات داد. مردم آذربایجان سرمست از آزادی پس از 5 سال جدایی از مام میهن و مقاومت و مبارزه با اشغالگران ارتش سرخ و وطن فروشان محلی همراه با سایر مناطق ایران به جشن و پایکوبی پرداختند. به فرخنده گی این روز نجات ملی، هر نوزادی که در این روز بدنیا میاید چه دختر و چه پسر بنام آذر خوانده میشود. باشد تا یادبود روز نجات آذربایجان برای همیشه در مغز و قلب ما نقش بنددخاطرات دکتر پیرنیا از آزاد سازی آذربایجان

گفتگوی تلفنی دکتر هوشنگ طالع با نصرت الله جهانشاهلو معاون پیشه وری در زمان اشغال آذربایجان


صحبت های استاد شهریار پیرامون آذربایجان (با کیفیت عالی)


صحبت های استاد شهریار در مورد آذربایجان (حجم کم)

صحبت ها و اعتراض نواده ستارخان سردار ملی به مشتی اراذل و اوباش در رادیو آزادگان

صحبت های دکتر علی بهزادی پیرامون نقش قوام السلطنه در آزاد سازی آذربایجان


ترانه آذرآبادگان من با صدای داریوش اقبالی


گفتگوی دکتر حمید احمدی استاد علوم سیاسی دانشگاه تهران با صدای آمریکا در مورد آزاد سازی آذربایجان

سخنرانی شادروان سرور علی زرینه باف در دفتر سابق حزب پیرامون رخداد بیست و یک آذر و رهایی آذربایجان

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر