۱۳۹۱ اردیبهشت ۳۰, شنبه

احضار امید دهدارزاده به دادگاه انقلاب اهواز

امید دهدارزاده فعال سیاسی به دادگاه انقلاب اهواز فراخوانده و حکم صادره از سوی دادگاه به وی ابلاغ گردید.
بنا به اطلاع گزارشگران هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران،امید دهدارزاده از اعضای حزب پان ایرانیست ایران، دیروز  به شعبه سوم دادگاه انقلاب اهواز فراخوانده و حکم صادره از سوی دادگاه به وی ابلاغ شد.
امید دهدارزاده که در بهمن ماه ۱۳۹۰ در منزل شخصی خویش در اهواز بازداشت شده بود، در نیمه اردیبهشت ماه سال جاری در شعبه ۳ دادگاه انقلاب اهواز به ریاست قاضی رسولی و به اتهامات عضویت در حزب پان ایرانیست، درگیری با ماموران امنیتی، توهین به مسوولان نظام، پخش جزوات تحریک آمیز در مناطق ملاشیه، کوت عبداله، نهضت آباد و دیوار نویسی به مناسبت ۲۵ بهمن، مورد محاکمه قرار گرفت.
امید دهدارزاده طی حکم صادره از سوی این دادگاه، به تحمل شش ماه حبس تعزیری به مدت یکسال _ به اتهام عضویت در حزب پان ایرانیست و همچنین تحمل ۷۵ ضربه شلاق _ به اتهام توهین به مسولان نظام و پرداخت ده میلیون ریال جریمه نقدی به دلیل درگیری با ماموران امنیتی، محکوم گردید.
حکم مذکور در حالی صادر گردیده است که دهدار‌زاده در بهمن ماه سال گذشته با حضور افرادی نا‌شناس در منزل شخصی خود روبرو شد. این افراد طی فشار برای به همراه بردن دهدارزاده ضمن اینکه هیچ حکم بازداشتی در دست نداشتند، به ضرب و شتم وی در حضور همسر و فرزند خردسالش پرداختند و دهدار‌زاده به دفاع از خود با ایشان درگیر شد.
امید دهدارزاده در زمان بازداشت با فشار شدید روحی و جسمی روبرو بود و اکنون با وثیقه ۶۰ میلیون تومانی در بیرون از زندان به سر می‌برد.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر