۱۳۹۱ خرداد ۱۴, یکشنبه

«پاسخ کوتاه امید دهدار زاده به سخنان حامد کنانی روزنامه نگار عرب در استکهلم»


من هم عرب هستم، یک عرب خوزستانی ایران پرست

یکم خرداد۱۳۹۱مصاحبه ای با بی بی سی فارسی در خصوص محاکمه ۷ عرب زبان در دادگاههای دزفول داشتید. دو نکته در صحبتهای شما بود که لازم دانستم به عنوان یک عرب زبان ایرانی پاسخ بسیار کوتاهی به شما و هم اندیشان ضد ایرانی تان بدهم. اجازه بدهید اول خودم را معرفی کنم:
من امیددهدارزاده هستم. فامیل قبلی من «بنی تمیم» بوده که به خاطر برخی مسایل بین پدر بزرگم و برادرانش به دهدارزاده تغییر داده شد. من از طایفه بنی تمیم هستم و مادرم از «طایفه آل​خمیس».
اول در مورد ۱۵ آوریل[به گفته تجزیه طلب ها انتفاضه نیسانیة] که آن را تبدیل به پیراهن عثمان کرده اید. از یک نامه که در سایت محمد علی ابطحی مشاور رییس جمهور وقت خاتمی منتشر شد و همگی واقف بر این هستند که این نامه جنبه طنز داشت ولی شما و همفکران شما زمینه را برای به دام انداختن و فریب جوانان عرب زبان فراهم کردید با این دروغ که می​خواهند شما را از خوزستان بیرون بیاندازند.پس از آن جنجالی در خوزستان به پا کردید و از سادگی جوانان برای مقاصد شوم سیاسی خود بهره گرفتید که عاقبت به بمب گذاری و کشتار مردم بیگناه و اعدام چند جوان فریب خورده ختم شد. ان جوانانی که پیشتر اعدام شدند یا در زندان هستند و این ۷ جوان عرب زبان قربانی اندیشه شوم پان عربی شما هستند.
دوم اینکه در بخشی دیگر از سخنان خود گفتید که: در مقابل بیرون کردن اعراب، بیست هزار ایرانی را وارد خوزستان می​کنند. لازم است بگویم تمام اقوام ایرانی، در جای جای این خاک مقدس با هر نژاد و زبان، ایرانی هستند. اعراب خوزستان هم خود را ایرانی می دانند. ملیت آنها ایرانی است و سرزمین آنها ایران است. بگذاید نمونه ای برای شما بیاورم: در روز تحویل سال نو فقط در منطقه سید خَلَف اهواز باید بیایید و شاهد خرید برای سفره هفت سین باشید که به جرات میتوانم بگویم ۷۰ درصد عرب زبانان ایرانی پایبند این سنت دیرینه هستند. در عوض شما با ساختن دروغهای مضحکی مانند اینکه «در سازمان ملل یک صندلی برای اهواز گذاشته اند» و یا ساختن پرچم دروغین الاهواز و نامهای دروغین برای مناطق خوزستان براستی تا کجا می​خواهید ادامه بدهید. به گمانم پایداری مردم سوسنگرد، بستان و خرمشهر که ۹۰ درصدشان عرب زبان هستند در مقابل دژخیمان صدام را از یاد برده اید؟! مطمئن باشید که من یکی از همین عرب زبانان هستم که در مقابل اندیشه شوم و مضحک جداسازی خوزستان از مام میهن ایستاده ام.  شما یک تجزیه طلب هستید و نماینده عرب های خوزستان نیستید. فراموش نکنید من هم عرب هستم، یک عرب خوزستانی ایران پرست!
پاینده باد تمام اقوام ایرانی با هر زبان، مرام و مسلک.
پاینده ایران
امید دهدارزاده – اهواز

۶ نظر:

 1. vaghean az khundan in post lezzat bordam. In ghome tajzie talab haman haei hastand ke agar manfeateshan ijab konad zire parcham UK ham hazerand ham mihanan khod ra az dam tigh begozaranand.

  پاسخحذف
 2. dorood bar to ey hamvatanam, man ham ye azari zabane az aghvame IRAN e azizam hastam.

  پاسخحذف
 3. درود بشرفت مرد........
  پاینده باشی
  منهم افتخار میکنم که بعنوان یک سرباز ایرانی دوش بدوش هم میهنان عرب زبانم در خوزستان در مقابل دشمن اجنبی جنگیده ام .

  پاسخحذف
 4. امید
  جان دوست داریم

  پاسخحذف
 5. درود بر برادر ایرانی خودم.زنده باد ایران و ایرانی از هر نژاد و هر زبان.به راستی که با خواندن متن زیبای شما اشک شوق گریستم.
  ما میخواهیم هزار کشور به زیر پرچم ایران در آید و نام پر افتخار ایران تمامی جهان را درنوردد.
  درود بر ایرانی از خوزستان تا خراسان و از سیستان تا آذرابادگان.

  پاسخحذف