۱۳۹۱ مهر ۲, یکشنبه

تولدی دیگر پشت میله های زندان


کلمه-گردآفرید ایرانی:

بر قله های ایمان و هدف و از دامان آساره به زندگی سلام گفتی و در کنار سهراب، راه رفتن و ایستادن آموختی.
تو را می گویم ابوالفضل، تو که در طول زندگی ات درد و رنج را لمس کردی اما زخم های خود را نادیده گرفتی و برای تیمار زخم های استبداد بر تن مام میهنت شجاعانه بپاخاستی. بخاطر آزادی سرزمینت، ۱۲ سال اسارت را به جان خریدی. دلتنگی های پشت میله ها و دیوارها را تحمل می کنی به امید روزی که تلاش هایت ثمر دهند و همه ی درهای بسته به روزی آزادی و آزادگی گشوده شود.
ابوالفضل عابدینی خوانده شدی و بنا به قانون طبیعت که در هنگام تولد، هرکسی پیام آور رسالتی است که در تقدیرش مقدر شده، رسالت تو پاسداری از سرزمینت بود! تو در مسیری گام نهاده ای که انتهایش سربلندی ست. حضورت، وجودت، بودن و ماندن و پایداریت چه سهمگین است برای دشمن و چه با شکوه است برای ما وقتی با غرور می گویی: “من فرزند همین آب و خاکم؛ آب و خاکی که خون ها و جان ها به راهش فدا گشته تا به جهان سرافراز بماند. اگر تکه تکه ام کنند و اگر نیست و نابود شوم باز هم می گویم پاینده ایران”.
اولین روز از پاییز هزار رنگ، زادروزت نه بر خودت که بر زمین و سرزمینت، بر مام وطن بر آساره و سهراب، بر همه ی دوستدارانت مبارک باد.
* * *
ابوالفضل عابدینی فعال حقوق بشری و کارگری اولین بار نهم تیر ماه سال ۱۳۸۸ بازداشت و پس از مدتی آزاد شده و بار دیگر اسفند ماه ۱۳۸۸ در جریان دستگیری‌های گسترده‌ی فعالان حقوق بشر توسط حفاظت اطلاعات سپاه در منزل پدری خود در رامهرمز خوزستان بازداشت و به سلول‌های انفرادی بند ۲ الف زندان اوین منتقل شد.
فروردین ماه ۱۳۸۹ دادگاه انقلاب اهواز ابوالفضل عابدینی را به اتهامات ارتباط با دول متخاصم، فعالیت‌های حقوق بشری و تبلیغ علیه نظام از طریق مصاحبه با رسانه های بیگانه به ۱۱ سال حبس تعزیری محکوم کرد. این حکم مربوط به پرونده پیشین عابدینی یعنی بازداشت تیرماه سال ۱۳۸۸ و آزادی‌اش با قید وثیقه ۳۰۰ میلیونی در آبان ماه همان سال بود.
یک سال بعد از صدور حکم اول، ابوالفضل عابدینی بار دیگر از سوی شعبه ۲۸ دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی مقیسه ای به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به یک سال حبس تعزیری محکوم شد، این در حالی بود که او در پرونده‌ی قبلی نیز به همین اتهام محکوم به زندان شده و در حالی سپری کردن این محکومیت بود. او در طول دوران حبسش در بند ۶ زندان کارون و بند ۳۵۰ زندان اوین از حق استفاده از مرخصی با وجود داشتن بیماری قلبی محروم بوده است.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر