۱۳۹۱ آذر ۵, یکشنبه

بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست


به نام خداوند جان و خرد
بیانیه سازمان جوانان حزب پان ایرانیست
درباره بازداشت­ غیر قانونی جمعی از یاران حزب
به اطلاع هم میهنان گرامی می رساند در شامگاه دوم آذرماه 1391 هشت نفر از اندامان حزب پان­ایرانیست، سروران حسین شهریاری، حجت کلاشی، هومن اسکندری، فرهاد باغبانی، کسری علاسوند، اوژن اکبری، علیرضا سلیمانی و اکبر جاوید که برای دیدار با مهندس رضا کرمانی به منزل مسکونی ایشان در کرج رفته بودند توسط نیروهای اطلاعاتی و انتظامی این شهرستان بازداشت و به بازداشتگاه امنیتی زندان رجایی شهر منتقل گردیدند.
شب گذشته پنج نفر از یاران ما آزاد و تا لحظه تنظیم این بیانیه هنوز سه تن از اندامان حزب سروران حجت کلاشی، اوژن اکبری و اکبر جاوید در بازداشت به سر می­برند.
در این رابطه سازمان جوانان حزب پان­ایرانیست لازم می داند توجه هموطنان و مقامات ذیربط و مسوولان عالیرتبه سیاسی، قضایی و امنیتی نظام را به موارد زیر جلب ­نماید:
1- محدودیت­های ایجاد شده توسط دستگاه­های امنیتی و انتظامی استان البرز برای مهندس رضا کرمانی و اعمال فشار برای جلوگیری از دیدار همرزمان و یاران حزبی با ایشان ، غیرقانونی بوده و به نوعی سوء استفاده از قدرت است. همچنین غارت و ضبط چندین باره­ی اموال و لوازم شخصی مهندس کرمانی از جمله لپ­تاپ، کامپیوتر شخصی، اسناد تاریخی، کتاب، پرچم ایران و... ظلم مضاعفی است که در حق ایشان و البته بسیاری از هموطنان دیگر می شود.
2- بازداشت اعضای حزب پان­ایرانیست به مانند دفعات گذشته برخلاف قانون است. مطابق با نص صریح قانون اساسی ، حزب پان ایرانیست حق فعالیت دارد و هیچ کس نمی تواند ما را از این حق منع نماید. اعمال فشارهای غیر موجه و غیر قانونی بر اعضای حزب از جمله اقدامات خلاف قانونی است که لازم بوده و هست مسوولان نظام در این مورد به جای انحصارطلبی به پاسخگویی بپردازند.
3- در این نوبت از بازداشت ها رفتار نامناسب و دور از شأن یکی از بازجوهای امنیتی با سرور حسین شهریاری در بازداشتگاه امنیتی زندان رجایی شهر مورد اعتراض است.
با توجه با موارد فوق و موارد متعدد دیگر که منجر به نقض گسترده حقوق شهروندی، سیاسی و قانونی پان­ایرانیست­ها گردیده، حزب پان­ایرانیست ضمن آنکه حق خود برای طرح شکایت از مسوولان ذیربط را محفوظ می داند، خواستار آزادی بی قید و شرط و هر چه سریعتر یاران زندانی و نیز سایر هموطنانی است که به دلیل اختلاف عقیده با حاکمان در حصر و حبس روزگار را سپری می نمایند.
سازمان جوانان حزب پان­ایرانیست ضمن تقبیح این رفتارهای نا سنجیده و غیر مسوولانه، به مسوولین مربوطه هشدار می­دهد اعمال فشار و ایجاد محدودیت بر میهن پرستان در این برهه سرنوشت­ساز از تاریخ، که سرزمین و ملت ایران با تهدیدات گوناگون و متعدد بیگانگان و بیگانه پرستان روبروست، به مثابه تضعیف ارکان ملی و اقدام غیر مستقیم علیه امنیت ملی و منافع ملت بزرگ ایران است.


پاینده ایران
سازمان جوانان حزب پان­ایرانیست
4 آذر ماه 1391

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر