۱۳۹۱ آذر ۱۳, دوشنبه

مصاحبه اختصاصی مهندس رضا کرمانی با رهسانیوز پیرامون بازداشت های اخیرسوال: جمعی از اعضای شاخه جوانان حزب پان ایرانیست در هفته گذشته بازداشت شدند.آقای مهندس کرمانی لطفا شرح این موضوع و چگونگی این جریان رو بفرمایید.

رضا کرمانی: روز پنج شنبه مورخ ۲ آذر ۱۳۹۱، تعداد ۱۰ نفر از اعضای پان ایرانیست برای عیادت بنده، به منزلم در کرج آمده بودند. از این ۱۰ نفر جوان، ۲ نفرشان از اهواز و ۸ نفر دیگر از تهران و کرج آمده بودند. بنده به تازگی از بیمارستان مرخص شده ام و دوستان برای عیادت آمده بودند. یک ساعتی از آمدن دوستان نگذشته بود که زنگ خانه را زدند و ۱۰ نفر وارد خانه شدند. از این ۱۰ نفر، ۷ نفرشان اونیفورم نیروی انتظامی بر تن داشتند و سه نفر دیگر لباس شخصی و از نیروهای وزارت اطلاعات بودند و بنده قبلا هم این سه نفر را دیده بودم و شناختمشان.

نیروهای انتظامی و اطلاعاتی، حکم را نشان دادند که اجازه دارند منزل بنده را بگردند، سپس شروع به بازرسی و تفتیش منزل بنده کردند، لپ تاپ و کیس کامپیوتر بنده به همراه دست نوشته هایم و مخصوصا نوشته هایی در خصوص کتابی که در مورد تاریخ پان ایرانیست در دست تحریر دارم، بعلاوه تعدادی از کتابهای کتابخانه ام و تعدادی پرچم شیر و خورشید که در منزل وجود داشت را جمع آوری کردند. حتی نشان فروهری که هدیه عزیزانم به من بود و در قابی قرار داشت را نیز برداشتند. به آنها عرض کردم که نشان فروهر که مشکلی ندارد، اما اعتنایی نکردند.

در نهایت هر ۱۰ نفر مهمان بنده را به همراه وسایلی که عرض کردم با خود بردند. بنده را هم می خواستند ببرند اما چون قادر به حرکت نیستم، منصرف شدند.

جوانان حزب پان ایرانیست را بلافاصله به کلانتری ناز(واقع در شهرک ناز کرج) منتقل نموده و اقدام به بازجویی از آنان کرده بودند. ساعتی بعد ۲ نفر از آنهارا آزاد کردند. فردای آن روز، ۵نفر دیگر را ازاد کردند و ۳ نفر باقیمانده را به بازداشتگاه امنیتی رجایی شهر منتقل نمودند.

برای این سه نفر در تاریخ ۶ آذر دادگاه تشکیل دادند. این دادگاه منجر به آزادی یک نفر دیگر از جوانان پان ایرانیست شد، اما متاسفانه هنوز ۲ نفر از آنان یعنی آقایان کلاشی و اکبری در بازداشتگاه امنیتی رجایی شهر نگهداری می شوند که قرار است امروز یعنی ۱۳ اذر دادگاهشان برگزار شود.سوال: لطفا اسامی این ۱۰ نفر از اعضای پان ایرانیست را بفرمایید؟

رضا کرمانی: آقای حجت کلاشی، مسئول سازمان جوانان ما، آقای هومن اسکندری، آقای جاوید، حسین شهریاری، آقای ساراز، فرهاد باغبانی، مهدی نور، اوژن اکبری، کسری علاسوند، علیرضا سلیمانی.سوال: این دادگاه ها در کجا برگزار می شوند؟

رضا کرمانی: دادگاه انقلاب کرجسوال: اتهامات منتسب به این عده چه مواردی می باشد؟

رضا کرمانی: طبق رویه جاری در دستگاه قضا، به این عده هم “اقدام علیه امنیت ملی”، “تبلیغ علیه نظام” و “عضویت در حزب پان ایرانیست” تفهیم اتهام شده است. چیزی که ما از پایه و اساس رد می کنیم. اصولا جمع شدن این عده در منزل بنده، صرفا به جهت عیادت بوده و هیچگونه جنبه تشکیلاتی یا جلسه کاری و حزبی نبوده است.سوال: علت اینگونه رفتارهای حاکمیت با پان ایرانیست ها را چگونه ارزیابی می کنید؟

رضا کرمانی: برگزاری یک رفراندم آزاد را که در آن ملت ایران بتوانند آزادانه نظام مورد نظرشان را انتخاب کنند، پیشنهاد همیشگی حزب بوده است. از این رو، حاکمیت همواره با حزب پان ایرانیست و با پان ایرانیست ها در تضاد و تقابل بوده و همواره به سرکوب متوسل شده است.سوال: آقای مهندس، با تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادین، مخصوصا با کسالتی که داشتید، اگر حرفی در انتها دارید بفرمایید.

رضا کرمانی: با تشکر از شما، مجددا تاکید می کنم این دوستان و این جوانان برای عیادت به منزل بنده آمده بودند نه برای کار حزبی. آیا بنده این اجازه و اختیار را ندارم که با اینهمه کسالتی که دارم، پذیرای کسانی که برای عیادت به منزل من می آیند باشم؟

ما شدیدا به اتفاق پیش آمده اعتراض داریم، بعنی ما اجازه دید و بازدید و عیادت از یکدیگر را آنهم در منزل شخصی خودمان نداریم؟

ما خواهان آزادی فوری دو نفری هستیم که بدون هیچ جرمی در بازداشت به سر می برند.

هیچ نظری موجود نیست:

ارسال یک نظر