۱۳۹۱ دی ۱۴, پنجشنبه

حزب پان ایرانیست در آینه تصاویر - به یاد پندار (شماره 2)


به همراه دکتر طالع و دکتر فریور نمایندگان رودسر و ارومیه در مجلس شورای ملی و عضو فراکسیون پارلمانی حزب پان ایرانیست
نمایی از کنگره پنجم حزب پان ایرانیست. دو تن از همنژادان کرد نیز که یکی از آنها از آن سوی مرز آمده اند در تصویر دیده می شود در پشت نیز هئیت رئیسه عبارتند از سروران فریور٬(نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای ملی) شهید عاملی تهرانی(نماینده مردم مهاباد در مجلس شورای ملی)٬ و سرور دکتر صدر(نماینده مردم قم در مجلس شورای ملی).
استقبال مردم خرمشهر از محسن پزشکپور رهبر حزب پان ایرانیست و نماینده مردم خرمشهر در مجلس شورای ملی. ساواک نگران از شورش در خوزستان
کنفرانس خلیج فارس در تهران در دفتر مرکزی حزب پان ایرانیست در خیابان بهارستان - محسن پزشکپور رهبر حزب
کنگره کارگری حزب پان ایرانیست در خوزستان 1352


کنفرانس حزب پان ایرانیست در شهرستان نقده


دست در دست عشایر و عرب زبانان خوزستان


به همراه افسران نیروی دریایی در راه مزار دریادار بایندر برای ادای احترام
در خوزستان


بازدید از دبیرستان البرز تهرانجلسه حزبی در استان یزددر مجلس شورای ملی


روزهای نزدیک به واقعه 57،سخنرانی ها و التهاب های مجلس شورای ملی


کنفرانس رابطان حزبی در خوزستان به دنبال تجدید فعالیت های حزب پان ایرانیست + تصویر پایین


خاطرات هاشمی رفسنجانی و نام بردن از سرور پندار (عبور از بحران سال60 صفحه 169)


روز بنیاد مکتب پان ایرانیسم در سال 1385 در تهران


مزار سروران احسان پزشکپور و محسن پزشکپور در بی بی سکینه کرج

فایل های صوتی و تصویری پیرامون سرور محسن پزشکپور:


در قسمت مولتی مدیا (گوشه راست صفحه) می توانید فیلم های سخنرانی های سرور پندار در مجلس شورای ملی پیرامون مخالفت با تجزیه بحرین و سخنان تاثیر گذار مجلس شورا ملی سال 57 را دانلود و مشاهده کنید در آینده فایل های صوتی و تصویری بیشتری نیز افزوده می شودپیام ابوالفضل عابدینی از زندان اوین سال 89:«پندار بزرگ»! محسن پزشکپور، رهبر و مرشد من! در زندان با خبر شدم که جهان خاکی را وداع گفتی، می‌دانم با ما می‌مانی اما دلم را چگونه تسکین دهم؟ به چشمانم چه پاسخی دهم که تو را نخواهد دید! در زندان به یادت گریستم، گریستم که نمی‌توانم با پیکرت وداع کنم، برای آخرین بار به چهره‌ی فرهمندت بنگرم و بگویم از تو مهر به ایران، مهر به انسان و مهر به هستی بزرگ را آموختم.

رهبرم این شاگردت امروز از زندان، خطاب به آموزگار خود می‌گوید، آن‌گونه که از تو آموختم در راه سرفرازی ملت، مردانه و نجیبانه، آرمان‌خواهانه و عاشقانه ایستاده‌ام. از چشمان دریایی پرمهرت، آموختم که همواره به یاد فرزندان این سرزمین باشم، غم‌خوار کارگران و پیشه‌وران بوده، غم بی‌نانی هم‌وطنانم بخورم به یاد خانواده‌ی آنها باشم «پاسدار آیین خانواده» و از صدای پرحرارت و با صلابتت آموختم گلویم صدای خفه شده‌ی فرزندان زجر کشیده‌ی این میهن باشد. آری کارگران ایران امروز پدرشان را از دست دادند. مردی را که لحظه به لحظه به آنها می‌اندیشید و برای آینده‌ای درخشان می‌کوشید.

به همه‌ی هم‌رزمان و ملت ایران تسلیت گفته و فرزندان این سرزمین اهورایی را برای ادامه‌ی راه و آرمان‌های پندار فرا می خوانم.

ابوالفضل عابدینی‌نصرزندان اوین

۱۹ دی‌ماه ۱۳۸۹

پیام سرور حسین شهریاری در زندان رجایی شهر:
در زندان خبر ناگوار درگذشت رهبر فنا در آرمان نهضت پان‌ایرانیسم، محسن پزشکپور را شنیدم؛ به روان رهبرم پندار از دور ادای احترام می‌کنم.

«پندار» بیش از هفت ده در راه سربلندی و سرفرازی ایران و برای وحدت ایران‌زمین، استوار و پای‌برجا، علی‌رغم همه‌ی اجحافات ایستاد و مبارزه کرد و فریاد زد! سکوت او مبارزه بود، نگاه و قلم و سخن او هم مبارزه بود، به درستی که او یک مرد مبارزه بود. او حاکمیت ملت را راه رسیدن به آرمان وحدت ایران‌زمین می‌دانست و راز و رمزهای این اندیشه‌ی مقدس را از دل تاریخ پرفراز و نشیب ایران شنید و یافت و به همراه دیگر یارانش به گسترش و آموزش آن پرداخت. شعله‌های عشق به میهن را شعله‌ور و فصلی نو در تاریخ مبارزات ملت ایران آغاز کرده. به همه‌ی هم‌میهنانم و یاران پان‌ایرانیست دل‌آرامی گفته و از خداوند شادی روانش را خواهانم.

پاینده ایرانحسین شهریاری

زندان رجایی شهر

۱۷ دی‌ماه ۱۳۸۹ خورشیدی

پیام مهندس رضا کرمانی در سال 89:سرور محسن پزشکپور ,نخستین سرباز و پیام‌ آور پان‌ایرانیسم, رهبر حزب پان‌ایرانیست, فرزند فنا در آرمان و سرباز مبارز و تسلیم ناپذیر ایران در گذشت

ایشان از ده سالگی تا پایان حیات به راه ایران و سرافرازی آن جنگید و در همه‌ی جبهه‌ها و با همه‌ی گرایش‌های ضد ایرانی ستیزی آشتی‌ناپذیر داشت.

او با جبهه‌ی توده نفتی در سال‌های ملی شدن صنعت نفت، با دولت خودکامه‌ی هویدا در جریان جدایی اندوهبار بحرین و با حاکیمت فرقه‌ای پس از حادثه‌ی ۱۳۵۷ رزمی بی‌پایان داشت.

پندار با جمله‌ی پاینده ایران هزاران جوان ایرانی را برای کوشش در راه بزرگی ایران پرورش داد. از سال ۱۳۵۸ که مجبور به هجرت اجباری شد تا سال ۱۳۷۰ که به ایران بازگشت با بخش اپوزسیون وابسته در خارج از کشور و مستبدین داخل کشور جنگید.

او از سوی نظام حاکمه ممنوع المعامله، ممنوع الشغل، ممنوع الخروج شده و پروانه‌ی وکالت دادگستریش لغو و اموال نداشته و حتی ارثیه پدریش مصادره شده بود.

در گذشت این مرد ایران‌پرست را به همه‌ی هم‌میهنان و ایران‌پرستان و به ویژه پان‌ایرانیست‌ها تسلیت می‌گویم.

تا جان در بدن دارم، تا قلب در سینه می‌تپد از راه پان‌ایرانیسم منحرف نخواهم شد.


ادای احترام شاهین زینعلی زندانی پان ایرانیست به محسن پزشکپور پس از مرخصی چهار روزه از زندان رجایی شهر:


۱ نظر:

  1. شوالیه پارس
    لطفا این مطلب رادرمورد پان ایرانیست ها بخوانید
    http://www.persiancavalier.com/?p=1409

    پاسخحذف